Nadanie Sztandaru Szkoły

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

17.12.2019 Święta pełne miłości….

Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony miłością i nadzieją. Członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali dla osób samotnych i starszych piękne świąteczne stroiki, które wraz z życzeniami przekazali seniorom. Nie zabrakło również i hojnych serc przy organizowaniu Szlachetnej Paczki dla potrzebujących. Pamiętajmy- dobro powraca, a pomaganie jest w dechę!

12.12.2019 Czad - cichy zabójca

1 2 W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej państwowej straży pożarnej w szkole została przeprowadzona pogadanka temat zagrożeń spowodowanych tlenkiem węgla. Strażak przedstawił dzieciom informacje na temat mechanizmu powstawania tlenku węgla, zagrożeń z nim związanych oraz bezpiecznych zachowań i pierwszej pomocy w przypadku zatrucia. Główną przyczyną powstawania tego trującego związku chemicznego są niesprawne przewody kominowe. Strażak zwrócił uwagę na rolę czujki tlenku węgla, jako strażnika bezpieczeństwa. Mówił o ważnej roli strażaka w niesieniu ludziom pomocy w różnych niebezpiecznych sytuacjach.

11.12.2019 Warsztaty pierwszej pomocy

11.12.2019 r. w naszej szkole obyły się warsztaty z pierwszej pomocy. W warsztatach tych wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w czasie jakiegokolwiek wypadku, ale również poznali i omówili sposoby sprawdzania obecności lub braku oddechu. Uczniowie dowiedzieli się także co to jest łańcuch przeżycia. Jednak najważniejszym momentem podczas warsztatów była nauka pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej przeprowadzonej na fantomach. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w warsztatach poprzez odpowiadanie na różne pytania. Po warsztatach można było zauważyć, że każdy uczeń wie jak ważne jest umiejętne niesienie pomocy poszkodowanym, ponieważ niejednokrotnie ich życie leży w naszych rękach.

9.12.2019 Dzień Górnika

4 grudnia wszyscy górnicy obchodzą święto zwane Barbórką. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność gościć górników z kopalni węgla kamiennego „ Piast”, którzy w ciekawy sposób przybliżyli im trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się roboczemu i galowemu strojowi górniczemu. Dowiedziały się w jaki sposób wydobywany jest węgiel z kopalni, jakie są jego rodzaje i do czego jest nam potrzebny w codziennym życiu. Uczniowie podziękowali górnikom za spotkanie recytując wiersz i wręczając pamiątkowy dyplom.

6.12.2019 Ktoś tu był grzeczny!!!

Chociaż za oknem słońce i brak śniegu, to świąteczny nastrój tego dnia i tak udzielił się uczniom. W tym roku Rada Rodziców przygotowała dla nich bardzo miły prezent- mikołajkowy wyjazd do kina. Po powrocie do szkoły okazało się ,że to nie koniec atrakcji tego dnia. Otóż św. Mikołaj zostawił wszystkim dzieciom paczki pełne słodkości i niespodzianek. Cóż to był za radosny dzień

1.12.2019 Konkurs Recytatorski Ciuchcia

1 W niedzielne popołudnie 1 grudnia uczennica oddziału przedszkolnego wzięła udział w konkursie recytatorskim CIUCHCIA, który miał miejsce w ROK-u. Zuzia wzorowo zaprezentowała się na scenie i otrzymała tytuł Recytatora Roku. Gratulacje!

28.11.2019 Zawody tenisa stołowego

Ostatni tydzień listopada dla niektórych naszych uczniów z klasy V i VI był bardzo intensywny. Nasi uczniowie najpierw 26 listopada br. rywalizowali w gminnych zawodach w tenisa stołowego w ZSO w Podolszu, wygrywając we wszystkich kategoriach. W kategorii dziewcząt klasy IV-VI: I miejsce zdobyła Sandra Mularczyk, II miejsce – Julia Molenda. W kategorii chłopców klasy IV-VI: I miejsce – Wiktor Pasternak, II miejsce – Damian Zieliński, III miejsce – Hubert Dzidek. W kategoriach drużynowych zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli I miejsce. Wszyscy Ci uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbyły się 2 dni później tj. 28 listopada w SP w Grojcu. Nasi reprezentanci mieli już znacznie trudniej, jednak nie poddawali się i walczyli do samego końca i tak właśnie nasza drużyna chłopców, jak również dziewcząt zajęła II miejsce. Jak by tego było mało nasza uczennica Sandra Mularczyk wywalczyła w kategorii dziewcząt – II miejsce, a nasz uczeń Wiktor Pasternak wywalczył w kategorii chłopców – III miejsce. Dzięki uplasowaniu się na tych miejscach, zarówno w kategorii drużynowej jak i indywidualnej nasi reprezentanci wywalczyli awans do zawodów rejonowych. Wszystkim reprezentantom gratulujemy i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzmy powodzenia na następnych zawodach!

21.11.2019 Charytatywny kiermasz dla Adrianka

Szkolne Koło PCK zorganizowało charytatywny kiermasz słodkości, na którym każdy łasuch mógł znaleźć dla siebie coś pysznego. Ciasta i ptysie upiekli rodzice, nie zabrakło też popcornu i orzeźwiającej lemoniady. Stoisko na szkolnym korytarzu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udało się zebrać 456 zł .Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Adrianka, który cierpi na atopowe zapalenie skóry. Dziękujemy za okazane serce. Pamiętajmy- dobro powraca!