Nadanie Sztandaru Szkoły

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

4.10.2010 WMTDay 2019 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to ważna inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci ale także do dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a jest to dobry wzór dla wszystkich. Dzięki temu wydarzeniu można nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. O akcji jest głośno na całym świecie. Trwa od 2011 roku i uczestniczą w niej szkoły w z takich krajów jak Rosja, Włochy, Chorwacja, Rumunia, Stany Zjednoczone czy Arabia Saudyjska.

W bieżącym roku szkolnym, IX już Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy 4 października. Postanowiliśmy w tym roku przeprowadzić go w formie konkursowo-zabawowej. Na rozgrzewkę wszyscy zapoznaliśmy się z historią tabliczki mnożenia oraz zobaczyli jak mnożyć większe z liczb na placach. Była też wspólna integracyjna zabawa z tabliczką - "Ja mam - kto ma?", podczas której wszyscy razem z nauczycielami sprawdzaliśmy nasze umiejętności. Następnie przedstawiciele klas konkurowali ze sobą układając tabliczkową wieżę z kubków na napoje, rozwiązując tradycyjne losy z tabliczką, układając karty memo i kołową tabliczkę mnożenia oraz wymyślając zabawne wierszyki ułatwiające zapamiętywanie trudniejszych działań. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody i "ołówkowe tabliczki mnożenia". Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Julia z klasy VI. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i zapraszamy do kolejnej za rok.

24.09.2019 Pierwsze roboty za płoty

W ramach dodatkowych zajęć informatycznych uczniowie klasy czwartej i piątej zbudowali swoje pierwsze roboty. Możliwośc sterowania i kontrolowania robota ze smartphona jest znakomitym wstępem do nauki programowania.

24.09.2019 Akcja Sprzątanie Świata

24

Po zeszłotygodniowym happaningu przyszła kolej na zakasanie rękawów. Uzbrojeni w worki i rękawiczki ochronne zabraliśmy kilka worków śmieci. Pytania dzieci z młodszych klas - kto tak smieci? No właśnie, kto?

Więcej zdjęć.

19.09.2019 Happening „ Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy”

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami Smolic, aby przypomnieć wszystkim mieszkańcom o konieczności poszanowania środowiska. Happening zorganizowany w ramach akcji „ Sprzątanie świata” poprzedziła prezentacja przygotowanych przez uczniów haseł i plakatów.

2.09.2019 Do krainy wiedzy drzwi wam otwieramy

20190902 091708  20190902 091802 20190902 091920 20190902 092010

Jeszcze niedawno słyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka, który życzył nam słonecznych wakacji, a już dźwięczy on głośno, witając nas radośnie. Minął czas beztroski, radosny, obfitujący w słońce i niesione z nim uciechy. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków. Czeka nas dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Przyjęliśmy do grona uczniów naszej szkoły nowych kolegów- pierwszoklasistów, którzy złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie.
W roku szkolnym 2019/2020 wychowawcami będą:

oddział przedszkolny- mgr Monika Giermek
klasa I- mgr Dorota Stańczyk
klasa III- mgr Rena Sochacka
klasy V i VI- mgr Renata Nocula

17.06.2019 Najsprawniejszy uczeń w szkole

Końcem roku szkolnego przyszedł czas na konkurs ,,Najsprawniejszy uczeń w szkole’’. Uczniowie z klas IV-VIII walczyli o ten tytuł. Aby zdobyć miano najsprawniejszego, uczniowie musieli pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie jednocześnie nie dostając żadnych punktów karnych. Tor przeszkód składał się z slalomu z piłką, skoków przez skakankę, rzutów woreczkami gimnastycznym do obręczy, czołganiem się po materacu, skokami w worku, biegiem po linii łamanej z piłeczką ping – pongową, która znajdowała się na łyżce, przekładaniem szarfy. Rywalizacja była zacięta, jednak pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie z klasy VIII. Najsprawniejszym uczniem w szkole został Dawid Piórowski, 2. miejsce zajęła Ewelina Błaszczyk, a 3. miejsce Tomasz Bułan. Na koniec zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. A pozostali na pocieszenie poczęstowali się pysznymi żelkami. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział, ponieważ każdy pokonał tor przeszkód.

12.06.2019 Rajd rowerowy

12 czerwca 2019 o godzinie 8.30 spod naszej szkoły wyruszył rajd rowerowy. Trasa rajdu przebiegała od szkoły, następnie przez Rabusiowice do Palczowic na ,,Orlika’’. Na ,,Orliku’’ uczniowie z klasy IV,V i VIII rozegrali mecz w piłkę nożną i zagrali w grę rekreacyjną ,,Flagi’’. Rywalizacja pomimo upału była zacięta, a uczniowie byli mocno zaangażowani. Po rozgrywkach przyszedł czas, aby wrócić do szkoły i zakończyć nasz rajd pysznym posiłkiem. Uczniowie uzupełnili stracone kalorie pizzą i z uśmiechami na twarzach odjechali odpoczywać do domów.