23.02.2016 Żywa lekcja historii, czyli jak Sobieski pod Wiedniem wojował

23 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali się w podróż przez wieki. Wszystko to działo się za sprawą niezwykłych gości, którzy przyjechali aż z Torunia, żeby opowiedzieć nam o najważniejszych wydarzeniach rozgrywających się za panowania Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Zobaczyliśmy wiele interesujących eksponatów, obserwowaliśmy pojedynek zbrojnych i wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym zdobyte w czasie lekcji wiadomości- zwycięzcy otrzymali pamiątkowe bite na miejscu monety. Największą jednak atrakcją okazał się wystrzał z pistoletu skałkowego.