16.05.2016 Spotkanie ze strażakami

W majowy poniedziałek do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście. O godzinie 9.00 na plac przy boisku szkolnym wjechał wóz strażacki, w nim strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smolic. Panowie strażacy zaprezentowali uczniom pojazd ratowniczo-gaśniczy, szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w jego wyposażeniu. Najwięcej radości sprawiły uczniom działania praktyczne: przymierzanie strażackich kombinezonów, oglądanie wnętrza pojazdu czy polewanie wodą” palącej się” trawy. Na zakończenie uczniowie wręczyli strażakom pamiątkowy dyplom, dziękując za możliwość poznania ich trudnej pracy.