23.11.2018 Wyjazd do Oświęcimia.

23 listopada klasy: IV, V i VIII uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach projektu KINOSZKOŁA. Tym razem w oświęcimskim kinie uczniowie obejrzeli film „Felix”. Film o marzeniach, o tym, że nie wolno się poddawać, nawet gdy przeciwności losu jest za dużo. Nie każdy ma wsparcie w rodzinie, ale jeśli się wyjdzie „do ludzi”, to można spotkać takich, którzy nam pomogą. Nie możemy myśleć stereotypami i uprzedzeniami oraz nie można podcinać komuś skrzydeł.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu. Tam uczestniczyli w prelekcji o życiu i działalności Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej, ryzykując własne życie, pomagała dzieciom żydowskim wydostać się z getta; tym samym miały one szansę na przeżycie i nowe życie.