27.09.2019 Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.
My także włączyliśmy się w obchody tego święta. Uczniowie chętnie grali w gry językowe na tablicy interaktywnej, oglądali bajki po angielsku, francusku, czy hiszpańsku, uczestniczyli w lekcji w-f z elementami języka angielskiego, przygotowali projekty dotyczące języków obcych, rozwiązywali zagadki dotyczące innych krajów, lub słów pochodzących z innych języków, a także grali w gry planszowe.

Samorząd Uczniowski proponował uczniom i nauczycielom zagadki językowe, w oddziale przedszkolnym bawiliśmy się z językiem angielskim, uczyliśmy się powitań w wielu różnych językach, a także tańczyliśmy najbardziej znane tańce krajów europejskich.
Wszyscy już wiemy, że warto uczyć się języków obcych, dlatego będziemy się uczyć z ochotą i zaangażowaniem, gdyż jak powiedział Frank Smith:
“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze. ” ‒