24.01.2020 Kamishibai, czyli Papierowy Teatr

W tym roku szkolnym uczniowie wezmą udział w innowacji pedagogicznej pod hasłem „Jestem widzem i aktorem z Kamishibai” prowadzonej przez p. Monikę Giermek. Na pierwszym spotkaniu dzieci dowiedziały się czym jest Kamishibai- magiczna skrzynka. Kami to papier, Shibai to teatr – KAMISHIBAI to papierowy teatr lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych , w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Uczniowie wysłuchali tekstu „ O Panach Palcach”, a później sami próbowali czytać i przesuwać plansze. Czytanie połączone z ruchem zamieniło się w świetną zabawę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z kamishibai!