Październik w oddziale przedszkolnym

Działania edukacyjne minionego miesiąca prowadziły do poznania zwierząt oraz ptaków żyjących w lesie. Poznaliśmy elementy pogody. Rozmawialiśmy o tym, jak dbać o zdrowie – mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody. Sprawdziliśmy, jak wygląda piramida zdrowego żywienia. Mówiliśmy o tym, co oznacza zdrowe odżywianie, jakie produkty warto jeść często (te zawierające witaminy, sole mineralne, błonnik), a jakie rzadziej. Słuchaliśmy opowiadań poruszających te tematy. Dzieci poznały litery: t, i, d, cyfry: 4, 5 oraz utrwalały znaki +, =. Graliśmy na instrumentach muzycznych, śpiewaliśmy piosenki. Wykonaliśmy prace plastyczne, wykorzystując różne techniki plastyczne. Graliśmy w gry stolikowe i planszowe. Ponadto obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych oraz braliśmy udział w trzech akcjach tj. "Podziel się kanapką", "Ile waży święty Mikołaj?" , "Przerwa na czytanie" .