Europejski Fundusz Społeczny

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego współfinansowanego przez Unię Europejską Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Smolicach otrzymała środki finansowe umożliwiające poprawę warunków funkcjonowania Szkoły oraz przygotowania jej do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Zakres wsparcia objął następujące zadania:

1. Organizacja placu zabaw na terenie szkoły.
- zakup wyposażenia i montaż placu zabaw- zabawki wielofunkcyjnej (wieża z daszkiem, wieża z mini daszkiem, zjeżdżalnia, schodki, most linowy, wejście wspinaczkowe skośne, rura strażacka, balkonik, boczek grający, mini sklepik), karuzeli, sprężynowca;
- wykonanie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej i trawiastej wraz z ogrodzeniem.

Na placu zabaw dzieci będą mogły ćwiczyć wytrzymałość, uczyć się jak sprostać wyzwaniom. Sport i ruch na świeżym powietrzu wyzwoli w nich radosną, spontaniczną aktywność fizyczną , zachęci do swobodnych zabaw.

2. Dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb dzieci przedszkolnych.
- dostosowanie toalet do potrzeb dzieci;
- zakup i montaż kolorowych rolet okiennych;
- zakup i montaż mebli do wyposażenia szatni;
- zakup wykładziny dywanowej , tablic i kolorowych parawanów;
- zakup zabawek , pomocy dydaktycznych i artykułów plastycznych.

Pomieszczenia doposażone w kolorowe i estetycznie wykonane elementy stały się bardziej atrakcyjne i przyjazne dzieciom, zapewniając im komfort zabawy i bezpieczeństwo.
Zabawki i pomoce dydaktyczne inspirują do zabaw tematycznych. Solidnie wykonane, o nowoczesnym wzornictwie i żywych barwach tworzą zestawy będące ozdobą sali.

3. Zakup sprzętu sportowego

Zakupiony sprzęt sportowy zapewni dzieciom wiele godzin wspaniałej, kreatywnej zabawy. Liczne elementy umożliwią stymulację zmysłu wzroku i dotyku oraz rozwiną koordynację wzrokowo- ruchową. Zachęcą do wspólnej zabawy i aktywności ruchowej.

4. Zakup sprzętu audiowizualnego:
- ekran projekcyjny
- magnetofony
- sprzęt nagłaśniający.

Sprzęt audiowizualny uatrakcyjni zajęcia i pozwoli przygotować ciekawszą oprawę muzyczną akademii i uroczystości szkolnych.

5. Doposażenie pomieszczeń szkolnych:

- zakup wyposażenia do utrzymania czystości
- doposażenie kuchni w garnki, sztućce, zestawy naczyń, termosy stalowe i pojemniki termoizolacyjne
- modernizacja toalet dla personelu

Wyposażenie kuchni będzie wykorzystywane do przygotowywania i spożywania ciepłych posiłków .
W realizację zadań aktywnie włączyli się również rodzice i pracownicy szkoły. Dzięki funduszom przekazanym przez rodziców i sponsorów zakupiona została tablica z regulaminem korzystania z placu zabaw oraz wymalowano część korytarza szkolnego. Natomiast pracownicy szkoły uporządkowali i wyrównali teren, zabezpieczając nawierzchnię wokół placu zabaw. Wymalowali również pomieszczenie oddziału przedszkolnego.

z0 z0 z0 z0