28.11.2016 Od uprawy do potrawy

Uczniowie wzięli udział w niezwykłej lekcji o zdrowym odżywianiu, która odbyła się nie w szkolnych ławach, lecz w sklepie spożywczym Tesco w Sosnowcu. W ramach innowacji pedagogicznej „ Jem z głową” skorzystaliśmy z zaproszenia Tesco Polska, które przygotowało nowy program edukacyjny „ Od uprawy do potrawy”. Uczniowie aktywnie włączyli się w zadania Ekspedycji Smaków. Wyszukiwali owoce i warzywa, odczytywali etykiety, uzupełniali piramidę zdrowego odżywiania się. Po skończonej ekspedycji dzieci skomponowały sobie zdrową przekąskę z dostępnych bakalii i owoców. Na koniec każde dziecko otrzymało małą paczkę podróżnika ze zdrowymi produktami na drogę.