23.05.2017 Z wizytą w remizie OSP w Smolicach

W kalendarz imprez szkolnych wpisało się na stałe coroczne spotkanie ze strażakami OSP w Smolicach. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Mogły przymierzyć ubiór strażaka, hełm, wejść do strażackiego wozu i spróbować sił w akcji ze strażackim wężem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.