"Jestem widzem i aktorem z Kamishibai" - zakończenie innowacji

W czerwcu 2021 roku zakończyliśmy innowację „Jestem widzem i aktorem z Kamishibai”. Program innowacji umożliwił uczniom bliższy kontakt z literaturą dziecięcą przedstawioną w mało znanej formie – „papierowego teatrzyku”. Dzieci nie tylko rozwijały swoją wyobraźnię oraz kreatywność, ale także wzbogaciły słownictwo i nauczyły się odpowiedzialności za wspólną pracę. Na etapie końcowym wdrażanego programu uczniowie z czterech grup ułożyli treść do swoich bajek oraz własnoręcznie wykonali do nich ilustracje. Następnie zaprezentowali całej publiczności szkolnej swoje magiczne teatrzyki Kamishibai. Oddział przedszkolny i klasa I zaprezentowała bajkę pt. „Przenieś mnie do siostry”, klasa II – „Bajkę o smoku”, klasa IV – „Rozbity wazon”, klasa VI i VII bajkę pt. „W królestwie króla Stefana". Efekty pracy możemy zobaczyć na filmiku.