Akcja „Zbieram to w szkole". Weź udział!

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieramto w szkole”, którego organizatorem jest Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów z siedzibą w Lublinie.

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, niesienie pomocy najbiedniejszym wśród których pracują misjonarze. Pomoc realizowana jest m.in. poprzez budowę studni głębinowych w Czadzie, pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do przyłączenia się do tej akcji. Jej celem jest zbiórka niepotrzebnych nam już rzeczy i pomoc potrzebującym.

W naszej placówce będziemy zbierać elektrośmieci:
- zużyte baterie,
- telefony komórkowe,
- klocki LEGO
(tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyńcze, niekompletne i kompletne zestawy),

- znaczki pocztowe (nowe i używane - używane należy wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu),
- srebrny i złoty „złom”
- „dobre monety” (polskie grosze – wszystkie nominały, zniszczone pieniądze-np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty, monety kolekcjonerskie, bilon z całego świata ( również wycofany z obiegu).

Z góry dziękujemy za wsparcie akcji.

b_150_100_16777215_00_images_zbieram-to1-1620679005.png