Nadanie Sztandaru Szkoły

Przejdź do galerii

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Przejdź do galerii

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com sekretariat@spsmolice.edu.pl

Szczegóły

Nasz Patron

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

III Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej "Przerwy na czytanie"

Ważnym wydarzeniem zorganizowanym w naszej szkole w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku, a dokładniej 28 października, było uczestnictwo naszej szkoły w III Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie to odbyło się również w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano na sali gimnastycznej, w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność. W tym dniu odwiedził nas także Pan Łukasz Dziedzic - Kierownik Publicznej Biblioteki w Zatorze z przemiłym puchatym gościem Kubusiem Puchatkiem.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.