Nadanie Sztandaru Szkoły

Przejdź do galerii

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Przejdź do galerii

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com sekretariat@spsmolice.edu.pl

Szczegóły

Nasz Patron

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

Piknik Rodzinny

17.06.2023r. zorganizowaliśmy w ogrodzie naszej szkoły Piknik Rodzinny, aby uczcić Dzień Rodziny. Cudowne sobotnie popołudnie, słoneczna pogoda,  mnóstwo atrakcji i  naprawdę dobrej zabawy. Atmosfera prawdziwie rodzinna. Uczniowie pięknymi wzruszającym wierszami i piosenkami podziękowali rodzicom za ich opiekę i miłość.  Zapewniali o swojej wdzięczności. Wszystkie zaproponowane aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem- czarodziejskie balony, malowanie twarzy, quizy geograficzno- matematyczno- językowe, loteria fantowa z upragnionymi głównymi nagrodami, konkurs „Jaka to melodia” … Najbardziej zabawnymi były zawody rodzinne, do których zgłosiło się 5 rodzin. Wzięli oni udział w 8 konkurencjach, wśród których znalazły się np. ubijanie piany przez tatusiów i  wyścigi w taczkach z dziećmi „na pokładzie”.  Rozmaitość atrakcji zapewnili nam również przybyli goście:  Strażacy z OSP ze Smolic oraz OSP z Zatora przygotowali pasjonujące wyzwania sprawnościowe, a Bank Spółdzielczy w Zatorze  gadżety i tatuaże. W czasie imprezy uczestnicy mogli  skorzystać z przeprowadzonego przez ratowników medycznych kursu pierwszej pomocy. Na nasz piknik przybyli również przedstawiciele władz lokalnych- sołtys wsi Smolice K. Kosowski i burmistrz gminy Zator- pan M. Makuch. Nie zabrakło Policji z Zatora. Rodzice oraz absolwenci naszej szkoły uczęszczający do Wielozadaniowego Zespołu Szkół w Zatorze zadbali o poczęstunek- tradycyjnie grillowanie, popcorn i ciasto, a także sprawną organizację. Prawdziwą pizzową ucztę zapewniła nam Pizzeria „DA GRASSO” z Zatora.” Serdecznie dziękujemy sponsorom wydarzenia -  Bank Spółdzielczy w Zatorze, Plantacja truskawek w Zatorze, Pizzeria Da Grasso, sklep spożywczo-przemysłowy Hana Anna Górecka, sklep ogólnospożywczy Wisełka w Smolicach, Sahara z Zatora, Energylandia, Dinozatorland, Park Miniatur Inwałd, Mini Zoo Inwałd, Protech spółka zoo, Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa w Smolicach. To było niezwykłe sobotnie popołudnie, które zakończyliśmy tańcem integracyjnym „Belgijka”. Cieszymy się, że tyle ludzi włączyło się w zorganizowanie pikniku i cudowne biesiadowanie. WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY. SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA.