Próbna ewakuacja

W naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, która miała na celu przygotowanie uczniów i pracowników na wypadek rzeczywistego zagrożenia. W ramach ćwiczeń użyto sztucznego dymu, aby symulować warunki pożaru. Na sygnał dzwonka wszyscy opuściliśmy szkołę wyjściami ewakuacyjnymi i zebraliśmy się w wyznaczonym miejscu na boisku szkolnym. W próbnej ewakuacji wzięli udział wszyscy obecni w tym dniu uczniowie oraz cały personel placówki. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste.
Do akcji przybyli strażacy z OSP Smolice, OSP Zator oraz Sekcja Poszukiwawcza z Psami Ratowniczymi OSP Wieprz. Po zakończeniu ewakuacji odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali, jak postępować w przypadku nagłych wypadków.
Na zakończenie wydarzenia odbył się pokaz psów ratowniczych. Zwierzęta wraz ze swoimi przewodnikami zaprezentowały swoje umiejętności w poszukiwaniu osób w trudnych warunkach. Było to niezwykle fascynujące i pouczające doświadczenie, które pokazało, jak ważną rolę odgrywają te zwierzęta w akcjach ratunkowych.
Jesteśmy czujni zawsze i wszędzie!