22.06.2015 Zawody na Orliku

22 czerwca na boisku „orlik” w Palczowicach Szkoła Podstawowa w Smolicach zorganizowała nietypowe zawody, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych ze Smolic, Laskowej oraz Graboszyc. Zawody miały charakter rekreacyjny. Celem organizatorów było promowanie zdrowych zasad rywalizacji i integracja rówieśników.

Po czynnościach organizacyjnych i intensywnej rozgrzewce wszyscy uczniowie losowali przynależność do swoich drużyn, co oznaczało zabawę bez podziału na szkoły.
Każdy uczeń reprezentował jedną z czołowych drużyn europejskich – Juventus Turyn, Real Madryt, Bayern Monachium i Chelsea Londyn.

W pierwszej konkurencji drużyny rywalizowały w nietypowych wyścigach rzędów. Na sygnał prowadzącego pierwsi uczniowie rozpoczęli bieg sztafetowy. Uczestnicy kolejno podbiegali do kart przedstawiających różne zadania ruchowe. Po wykonaniu prostej czynności ruchowej uczestnik mógł wrócić za linię startu, tym samym startując kolejnego członka drużyny. W drugiej konkurencji drużyny rzucały piłką lekarską, w kolejnej równolegle rywalizowały w biegu sztafetowym dookoła orlika, zaś na samym końcu losując pytania, po naradach odpowiadały na pytania sportowe.

Po tych czynnościach chłopcy wzięli udział w indywidualnych potyczkach. Konkurs na „Króla Strzelców” wyłonił najlepszych uczniów, którzy byli w stanie uderzyć piłkę nożną z wyznaczonego punktu do części bramki podzielonej taśmami.
W dalszej części imprezy rywalizowały dziewczyny. Współzawodnictwo sportowe uczennic polegało na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w najkrótszym czasie.

Na zakończenie rozegrano mecze piłki nożnej.

Wyniki:

Zawody drużynowe:
I MIEJSCE – Bayern Monachium
II MIEJSCE – Real Madryt
III MIEJSCE – Chelsea Londyn i Juventus Turyn

Konkurs na „Króla Strzelców”:
I MIEJSCE – Michał Głąb (Laskowa)
II MIEJSCE – Bartłomiej Kolec (Laskowa)
III MIEJSCE – Mateusz Janas (Graboszyce)
WYRÓŻNIENIE – Michał Klas (Laskowa)

„Sprawnościowy Tor Przeszkód”:
I MIEJSCE – Martyna Walkowicz (Smolice)
II MIEJSCE – Katarzyna Szczygieł (Graboszyce)
III MIEJSCE – Natalia Wawro (Graboszyce)
WYRÓŻNIENIE: Patrycja Babińska (Graboszyce)

b_150_100_16777215_00_images_orlik2015_1.jpg b_150_100_16777215_00_images_orlik2015_2.jpg b_150_100_16777215_00_images_orlik2015_3.jpg

W sprawnym przebiegu zawodów pomagali uczniowie Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze.
Imprezę Sportową zorganizowano dzięki otrzymanym środkom z Gminnego konkursu „ALTERNATYWA PRZECIWDZIAŁANIE ALKOHOLIZMOWI I NARKOMANII”.
Szkoła Podstawowa w Smolicach dziękuje wszystkim uczestnikom i opiekunom.