Nadanie Sztandaru Szkoły

Przejdź do galerii

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Przejdź do galerii

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com

Szczegóły

Nasz Patron

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

4.10.2010 WMTDay 2019 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to ważna inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci ale także do dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a jest to dobry wzór dla wszystkich. Dzięki temu wydarzeniu można nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. O akcji jest głośno na całym świecie. Trwa od 2011 roku i uczestniczą w niej szkoły w z takich krajów jak Rosja, Włochy, Chorwacja, Rumunia, Stany Zjednoczone czy Arabia Saudyjska.

W bieżącym roku szkolnym, IX już Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy 4 października. Postanowiliśmy w tym roku przeprowadzić go w formie konkursowo-zabawowej. Na rozgrzewkę wszyscy zapoznaliśmy się z historią tabliczki mnożenia oraz zobaczyli jak mnożyć większe z liczb na placach. Była też wspólna integracyjna zabawa z tabliczką - "Ja mam - kto ma?", podczas której wszyscy razem z nauczycielami sprawdzaliśmy nasze umiejętności. Następnie przedstawiciele klas konkurowali ze sobą układając tabliczkową wieżę z kubków na napoje, rozwiązując tradycyjne losy z tabliczką, układając karty memo i kołową tabliczkę mnożenia oraz wymyślając zabawne wierszyki ułatwiające zapamiętywanie trudniejszych działań. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody i "ołówkowe tabliczki mnożenia". Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Julia z klasy VI. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i zapraszamy do kolejnej za rok.

1 1 1 1 1