Nadanie Sztandaru Szkoły

Przejdź do galerii

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Przejdź do galerii

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com

Szczegóły

Nasz Patron

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

7.11.2019 Śniadanie daje moc

Już od 7 lat nasza szkoła wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziła Dzień Śniadanie daje Moc. Wszyscy uczniowie już wiedzą, że Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo! A przy okazji wszyscy dowiedzieli się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawali 12 zasad zdrowego żywienia, przypomnieli sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin. Po zajęciach kulinarnych korzystając z tablicy interaktywnej, uczniowie oglądali filmy związane tematycznie ze zdrowym stylem życia .
Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

1 1 1 1 1
1 1 1 1 1