Nadanie Sztandaru Szkoły

Przejdź do galerii

Jubileusz Szkoły

100 lat Szkoły Podstawowej w Smolicach

Przejdź do galerii

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego Smolice, ul. Edukacyjna 3, 32-640 Zator woj. małopolskie tel. 33 8412207 smolice.edu@gmail.com sekretariat@spsmolice.edu.pl

Szczegóły

Nasz Patron

Aleksander Kamiński

Krótka biografia

Dzień Patrona Szkoły

15 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się  uroczyste obchody święta Patrona szkoły – Aleksandra Kamińskiego. Dzień ten stał się  wielkim, radosnym świętem dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników. Rozpoczęliśmy go uroczyście wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Następnie delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą Patrona Szkoły. Obchody uświetnił  montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu młodszych uczniów naszej szkoły. Całość dopełniły przepięknie wykonane piosenki. Zgromadzona na sali publiczność obejrzała program w skupieniu, a po jego zakończeniu nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Aby lepiej poznać postać patrona naszej szkoły młodsze dzieci tworzyły lapbooki, oczywiście związane tematycznie z Aleksandrem Kamińskim. Efekty tej pracy można było podziwiać na wystawie lapbooków po zakończeniu apelu. Następnie uczniowie przeszli do sali komputerowej, gdzie klasa IV przygotowała prezentację multimedialną o Aleksandrze Kamińskim  zawierającą najważniejsze informacje dotyczące jego życia i działalności. Z kolei klasa V prezentowała wykonane na lekcji plastyki plakaty. Na zakończenie każda klasa brała udział w Quizie o patronie z wykorzystaniem komputerów i tablic multimedialnych. Uroczystość zakończyła się podsumowaniem całego dnia na sali gimnastycznej i wykonaniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.